Naujienos

Išmokome džiaugtis laisve

2015 03 17

 Sveiki, 

              

Nepriklausomybės atkūrimo diena šiemet buvo kaip niekada viltinga. Su  ypatingai šventiška nuotaika sveikinome mūsų valstybę, sveikinome vieni kitus ir džiaugėmės laisve.

Garsūs vyrai, apsitaisę kareiviškomis uniformomis, davė priesaiką Lietuvai ir tapo savanoriais, garsios damos tuo pat metu  su neįtikėtinu nuoširdumu traukė Lietuvos himną į savo mobiliuosius telefonus ir tais įrašais iš karto dalinosi  socialiniuose tinkluose, daug buvo ir tokių, kurie  trispalvės spalvom dabino savo vaikus arba šventinius patiekalus, ir žinoma tuoj pat savo šventine nuotaika dalinosi su draugais. Internetas tą dieną lūžo nuo pasididžiavimo, kad gyvename nepriklausomoje valstybėje.

Būtent taip ir turi būti.

Džiaugsmingai ir nuoširdžiai turime savo valstybę mylėti ir ją drauge kurti, o jei reikės taip pat nuoširdžiai ir vieningai ją ginti.

Šiame pavasariniame laiške NVO Programa dalinasi garsaus lenkų disidento Adamo Michniko mintimis apie praeitį ir esamąjį laiką.

Taip pat grįžtame prie temos: „Šalis be vaikų namų“. Talentingi dailininkai dvyniai Algirdas ir Remigijus Gataveckai užaugo vaikų namuose, dabar jie dažnai ten sugrįžta su drobėmis ir dažais, su pieštukais ir popieriumi. Vaikinai sako: „Mes žinome kaip „prieiti“ ir kaip kalbėti su vaikų globos namų auklėtiniais. Mes tame gyvenome.“

Kovo pirmą dieną Lietuvoje oficialiai prasidėjo deinstitucionalizacijos procesas. Po kurio tėvų apleisti vaikai turi tapti laimingesni. Tikimės, kad šį svarbų valstybei darbą lydės sėkmė.

Taip pat tikimės, kad demokratijos svarbą  vis geriau suvoks visuomenė...

Kad laisvę vis labiau vertinsim...

Ir vieni kitus...