Naujienos

UŽ Vengrijos pilietinę visuomenę ir visų mūsų pilietines laisves

2014 09 12
UŽ Vengrijos pilietinę visuomenę ir visų mūsų pilietines laisves
Mieli kolegos,
 
Vengrijos vyriausybė su Viktoru Orbanu priešakyje ne tik oficialiai pareiškė atsisakanti liberalios demokratijos, tačiau imasi vis aršesnių represijų prieš Vengrijos pilietinę visuomenę, konkrečiai – EEA Grants NVO Programą vykdančias ir paramą gaunančias NVO. 
 
Prieš porą dienų buvo įvykdyti nauji reidai į Okotars ir DemNet, nepriklausomas nevyriausybines organizacijas, dirbančias aplinkosaugos ir žmogaus teisių srityje – NVO Programos operatores. Kratos įvykdytos neinformavus apie tai, maža to, be jokio įspėjimo pareigūnai užgriuvo ir šių organizacijų darbuotojų namus, įvykdė kratas ir paėmė kompiuterius. Vengrų pilietinė visuomenė patyrė šoką, ypač po V. Orbano atvirų komentarų, kad jis seks Rusijos Federacijos pavyzdžiu (naujienoje minimi reidai į namus jau patvirtinti kolegų iš Vengrijos.
 
Mes rengiamės prisijungti prie kitų valstybių NVO Programų operatorių, kurie pasirašys kreipimąsi į Europos Komisiją, Europos Parlamentą, bei Europos Tarybos Žmogaus teisių komisarą, bei renka parašus svarbiausių savo šalių NVO. Kodėl tai darome? Nes tikime, kad nepagrįstos baudžiamosios akcijos prieš nepriklausomas nevyriausybines organizacijas, dirbančias žmogaus teisių srityje arba remiančias žmogaus teisių darbą, pažeidžia esmines demokratijos vertybes. Pilietinės visuomenės persekiojimas pažeidžia esmines Europos Sąjungos teisės nuostatas ir vertybes.
 
Kviečiame prisijungti ir pasirašyti kreipimąsi (kreipimąsi anglų kalbą rasite čia)– jei remiate Vengrijos pilietinę visuomenę, o kartu – mūsų visų pilietines laisves. Prašau atsiųsti asmens, kuris turi teisę pasirašyti organizacijos vardu, asmens vardą, pavardę, pareigas, organizacijos pavadinimą lietuvių ir anglų kalbomis, valstybę ir el.pašto adresą. Jei pasirašote kaip fizinis asmuo, prašome atsiųsti savo vardą, pavardę, el.pašto adresą ir nurodyti valstybę. 
 
Parašai bus renkami iki rugsėjo 19 d. (penktadienio) 18.00 val. Parašus prašau siųsti dovile.sakaliene@hrmi.lt 
 
Daugiau apie tai, kas vyksta: