Naujienos

Darbinga vasara

2014 07 23
Darbinga vasara
Sveiki,
 
ši vasara NVO Programoje yra ypač karšta. Antrajame kvietime iš viso gavome 245 paraiškas. Visos jos buvo vertinamos administracine tvarka, vėliau buvo perduotos nepriklausomiems ekspertams. Kiekvienas projektas buvo įvertintas balais (iki 100). Vėliau Projektų Atrankos Komitetas, atsižvelgdamas į nepriklausomų ekspertų išvadas bei įvertindamas NVO sektoriaus kontekstą, sudarė rekomenduojamų finansuoti ir rezervo projektų sąrašą. 
 
Šiandien jau aišku, kad 15 projektų turi realią galimybę būti finansuoti, tačiau lieka rezervo projektų sąrašas, kuriame šiuo metu yra 12 puikių idėjų. Visoms joms bus pasiūlytas finansavimas eilės tvarka pagal reitingą, atsižvelgiant į paramos lėšų likučius kiekviename poveikyje. 
 
Taigi, visą rugpjūtį dar intensyviai dirbsime. Tikimės, kad rugsėjo pradžioje jau turėsime finansuojamų projektų sąrašą. 
 
O kol kas siūlome jums net keturis pokalbius žmogaus teisių klausimais. Jūsų dėmesiui pokalbis apie naujausias Žmogaus teisių tendencijas Europoje.  Europos struktūrinės lėšos per ateinančius metus bus sutelkiamos ties taip vadinama naujos kartos problema - deinstitucionalizacijos procesu. Istorinė patirtis rodo, kad globoti vaikus institucijose yra neefektyvu. Tad jau šiandien yra galvojama, ką galima padaryti, kad žmonės iš institucijų sugrįžtų į visuomenę. Straipsnio „Pamiršti Lietuvos vaikai“ pašnekovai – ypatingi. Visus juos kalbinome NVO programos organizuotame tarptautiniame tematiniame susitikime, Vilniuje. Taip pat siūlome interviu su naujuoju Žmogaus teisių stebėjimo instituto valdybos pirmininku prof. Leonidu Donskiu. Kaip toli esame nuėję procedūrinės demokratijos keliu ir kaip vis dar stoviniuojame kryžkelėje, kurioje susitinka labiausiai pažeidžiami žmonės.