Naujienos

Sustabdykime kartu Vengrijos NVO persekiojimą!

2014 06 12
 
Ar kritika demokratinėje visuomenėje tampa nebetoleruotina? 
 
Ar Vengrija kovodama su nevyriausybinėmis organizacijomis tampa dar viena Rusijos metodų šalininkė?
 
Vengrijoje prasidėjo antra valdančiosios partijos „Fidesz“ vyriausybės kadencija - vyriausybės, kuriai būdinga naikinti nepriklausomas institucijas, griauti parlamentarizmo pamatus, o pastaruoju metu, ir tildyti likusius vyriausybės kritikus.
 
Pradėjusi darbus, ši Vyriausybė į juodąjį sąrašą dėl politinių sąsajų įtraukė Norvegijos Pilietinio Fondo operatorių - Ökotárs Alapítvány (Vengrijos Aplinkosaugos Partnerystės Fondas) – ir iš jo paramą gavusias nepriklausomas Vengrijos pilietines organizacijas. Š. m. birželio 2 d. Fondo operatoriaus ir jo partnerių biuruose valstybės kontrolės pareigūnai surengė neteisėtus reidus. Praeitą penktadienį Fondui buvo pagrasinta atimti organizacijos mokesčių mokėtojo identifikacijos numerį.
 
Iš karto po to sekė nepriklausomos naujienų agentūros ORIGO, išsamiai nušvietusios įvykius, redaktoriaus George Salling atleidimas. 
 
Žmogaus teisių stebėjimo institutas, kaip Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo NVO Programos Lietuvoje operatorius, ragina sustabdyti beprecedentį Europoje nepriklausomų nevyriausybinių organizacijų puolimą, laikytis teisės viršenybės ir nutraukti administracinį bei politinį Norvegijos Pilietinio Fondo persekiojimą.
 
Ką galite padaryti Jūs? 
 
Šiandien, birželio 12 d., prisijunkite prie Europinio protesto prieš Vengrijos vyriausybės veiksmus, pasidalinkite nuotrauka (straipsnio apačioje) ir išreikškite solidarumą su Vengrijos pilietine visuomene ir nepriklausoma žiniasklaida.
 
Daugiau informacijos Liberties.eu Platformoje:
 
 
Taip pat skaitykite: