Naujienos

Įvyko dvišalių partnerysčių užmezgimo - stiprinimo seminaras

2014 02 25
Įvyko dvišalių partnerysčių užmezgimo - stiprinimo seminaras

Norvegijos nevyriausybinis sektorius skaičiuoja šimtametę istoriją ir nuolat auga. Nevyriausybinė veikla šalyje prasidėjo nuo blaivybės ir moterų teisių judėjimų, tačiau dabar Norvegijoje veikia tūkstančiai skirtingų nevyriausybinių organizacijų, tarp jų - daug interesais ir naryste grįstų nevyriausybinių organizacijų, garsėjančių  sėkmingu pažeidžiamų grupių interesų atstovavimu ir advokatavimu.  

Nenuostabu, kad Norvegijoje į nevyriausybinę veiklą yra įtraukti 5 milijonai žmonių – kiekvienas norvegas yra 4 - 5 organizacijų narys. "Be aktyvios pilietinės visuomenės veiklos, Norvegija nebūtų tapusi labiausiai pasaulyje išsivysčiusia ir atvira demokratijai šalimi“ sakė Jens Stoltenbergas, Norvegijos  ministras pirmininkas.

Islandijos nevyriausybinės  organizacijos taip pat aktyviai dirba advokatavimo srityje. Nevyriausybinio sektoriaus ekspertai Vyriausybei teikia informaciją bei profesionalias konsultacijas skirtingais žmogaus teisių klausimais,  tad siekdamos bendrų tikslų nevyriausybinės organizacijos betarpiškai bendradarbiauja su Vyriausybe, nesibaiminant pažerti ir kritikos.
 
2014 m. vasario 12 d. Vilniuje įvyko dvišalių partnerysčių užmezgimo - stiprinimo seminaras, skirtas Lietuvos, Norvegijos, Islandijos ir Lichtenšteino nevyriausybinėms organizacijoms. Vienas iš programos Lietuvoje ir šio seminaro tikslų - kurti ir plėtoti dvišalius santykius ir partnerystę.
 
Daugiau skaitykite bei renginio foto nuotraukas pamatykite čia.